Murata BLM21BB750SN1D
Ferrite Beads Multi-Layer 75Ohm 25% 100MHz 700mA 160mOhm DCR 0805 Paper T/R
数据表和文档
Upverter
Datasheet223 页13 年前
Datasheet209 页15 年前
IHS
element14 APAC
_legacy Avnet
3 个月趋势:
-31.23%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata BLM21BB750SN1D 符号、封装和 3D STEP 模型。
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,095
Authorized Distributors
6
Impedance
75 Ω
75 Ω
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Current Rating
700 mA
200 mA
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
160 mΩ
Number of Lines
1
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Ferrite Beads Multi-Layer 75Ohm 25% 100MHz 0.6A 0.15Ohm DCR 0402 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 60Ohm 25% 100MHz 800mA 130mOhm DCR 0805 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 75Ohm 25% 100MHz 500mA 300mOhm DCR 0603 Paper T/R
TAIYO YUDENBK1005HW680-T
Ferrite Beads Multi-Layer 68Ohm 25% 100MHz 0.5A 0.17Ohm DCR 0402 T/R
TAIYO YUDENBK2125LL560-T
Ferrite Beads Multi-Layer 56Ohm 25% 100MHz 0.6A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 60Ohm 25% 100MHz 0.8A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
描述
BLM Series 0805 75 Ohm 700 mA 0.16 DCR Surface Mount Ferrite Bead
SMD EMI Filters/Chip Ferrite Beads 0805 75 OHM
FERRITE BEAD, 0805 CASE, 75OHM; Inductor Type:Ferrite Bead; Series:BLM21; Resistance:0.25ohm; DC Current Max:200mA; Case Style:0805; Core Material:Ferrite; Temp, Op. Max:+125°C; Temp, Op. Min:-55°C; Typ Impedance @ 100MHz ;RoHS Compliant: Yes