Murata Power Solutions NDY2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 8-Pin DIP
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Upverter
element14 APAC
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Murata Power SolutionsNDTS2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 8-Pin DIP Tube
Recom PowerREC3-2405SR/H1
3W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 1kV reg; V. In: 24; V. Out: 05; mA. Out: 600
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 8-Pin DIP Module Tube
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 05VOUT / Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W Medical 8-Pin PDIP Tube
Murata Power SolutionsNDS6S2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.2A 6W 7-Pin
描述
NDY Series 3 W Single Output 5 V Isolated Through Hole DC/DC Converter
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 3W 24V-5V DIP24 DC/DC
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 3W, Hybrid
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2:1, 3 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 600 mA, Regulated, DIP
CONV DC/DC 3W 24VIN 5VOUT DIP24
Murata Power Solutions NDY2405C DCDC转换器
Murata DCDC, NDY, 18 ¡ú 36 V , 5V , 3W
CONVERTER, DC/DC, DIL, 3W, 5V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:18V to 36V; Power Rating:3W; Output Voltage:5V; Output Current:600mA; Supply Voltage:24V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Efficiency:83%; External Depth:32.26mm; External Length / Height:7mm; External Width:14.66mm; Flammability Rating:UL94V-0; Input Voltage:24VDC; Input Voltage Max:36VDC; Input Voltage Min:18VDC; Line Regulation:0.5%; Load Regulation:0.5%; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Density:0.9W/cm³
The NDY series is a range of low profile DC/DC converters offering a single regulated output over a 2:1 input voltage range. All parts deliver 3W output power up to 85-oC without heat sinking, except the 4.5V to 9V input voltage range which should be derated to 2W at the lower input voltage. A fly back oscillator design with isolated feedback is used to give regulation over the full operating range of 25% to 100% of full load. It is strongly recommended that external capacitors be used on input and output to guarantee performance over full load and input voltage range.