Murata Power Solutions MEE1S1505DC
Module DC-DC 15VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 4-Pin DIP
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Sager Power Systems
Sager Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-08-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2024-04-30
相关零件
Murata Power SolutionsMEE1S1205DC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 4-Pin DIP
Murata Power SolutionsMEV1S1505DC
Module DC-DC 1-OUT 5V 0.2A 1W 5-Pin DIP Tube
Murata Power SolutionsMEE1S1509DC
Module DC-DC 15VIN 1-OUT 9V 0.111A 1W 4-Pin DIP
XP PowerIC1205DA
Dc-Dc Converter, Iso Pol, 1 O/P, 1W, 200Ma, 5V
XP PowerIE1212D
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
XP PowerIE1224D
描述
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1W 15-5V DIP8 1KVDC DC/DC
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 1 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 200 mA, Unregulated, DIP
DC-DC Regulated Power Supply Module
MURATA POWER SOLUTIONS MEE1S1505DC Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1kV Isolation, Fixed, 1 Output, 13.5 V, 16.5 V, 1 W, 5 V
CONVERTER, DC/DC, DIP4, 15-5V; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Max:15V; No. of Outputs:1; Output Voltage Nom.:5V; Output Current Max:200mA; Output Power Max:1W; DC / DC Converter Case Style:DIP; Depth:11.5mm; Width:9.8mm; Height:6.8mm; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage VDC:15V; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)