Murata Power Solutions MEE1S1509DC
Module DC-DC 15VIN 1-OUT 9V 0.111A 1W 4-Pin DIP
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页3 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Sager Power Systems
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.41%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-08-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2024-04-30
相关零件
Murata Power SolutionsMEE1S0505DC
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 4-Pin DIP
Murata Power SolutionsOKI-78SR-5/1.5-W36-C
OKI Series 8 W Single Output 5 V Non Isolated Through Hole DC/DC Converter
描述
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1W 15-9V DIP8 1KVDC DC/DC
Isolated Board Mount Dc/dc Converter, Dip, Fixed, Through Hole, 1 W, 9 V, 111 Ma Rohs Compliant: Yes
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 1 W, 1 Output, Fixed, 9 V, 111 mA, Unregulated, DIP
DC-DC Regulated Power Supply Module
MURATA POWER SOLUTIONS MEE1S1509DC Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1kV Isolation, Fixed, 1 Output, 13.5 V, 16.5 V, 1 W, 9 V
CONVERTER, DC/DC, DIP4, 15-9V; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Max:15V; No. of Outputs:1; Output Voltage Nom.:9V; Output Current Max:111mA; Output Power Max:1W; DC / DC Converter Case Style:DIP; Depth:11.5mm; Width:9.8mm; Height:6.8mm; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage VDC:15V; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)