Murata Power Solutions LME1209DC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.028A 0.25W 4-Pin PDIP
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
_legacy Avnet
Sager Electronics
Ciiva
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-02-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Murata Power SolutionsMEE1S1509DC
Module DC-DC 15VIN 1-OUT 9V 0.111A 1W 4-Pin DIP
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 9V 0.111A 1W 4-Pin DIP
Murata Power SolutionsNKE1215DC
Module DC-DC 1-OUT 15V 0.066A 1W 8-Pin PDIP Tube
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 0.25W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole SUGGESTED ALTERNATE 580-NME1209SC
Isolated 250mW Single Output DC/DC Converters | DC DC CONVERTER 9V 250MW
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 250 mW, 1 Output, Fixed, 9 V, 28 mA, Unregulated, DIP
DC/DC 12V to 9V 0.25W DIP8 RoHS Compliant: Yes