Multicomp MC0805N560J101A2.54MM
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, NP0, 30ppm/Cel TC, 0.000056uF
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页17 年前
Farnell
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Ceramic 56pF 1000V SL 5% (5 X 4mm) Radial 5mm 125°C Bulk
Monolith Capacitors / Ceramic Capacitors-DIP CAP_D5.5X5MM_TM 56pF ±5% 1KV SL
Monolith Capacitors / Ceramic Capacitors-DIP CAP_4X2.5MM_TM 56pF ±5% 50V C0G(NP0)
C900AC SFTY X1-440Y2-300 Radial Disc Ceramic Capacitor 0.276Dia 7.00mm SL ±5% 51pF
描述
Cap Ceramic 56pF 100V C0G 5% Radial 0805 2.54mm 125C Ammo
CERAMIC CAPACITOR 56PF 100V, C0G, 5%, RADIAL; Capacitance:56pF; Voltage(DC):100V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:PC Pin; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Lead Spacing:2.54mm; Product Range:-; Product
CERAMIC CAPACITOR 56PF 100V, C0G, 5%, RA; CERAMIC CAPACITOR 56PF 100V, C0G, 5%, RADIAL; Capacitance: 56pF; Voltage(DC): 100V; Capacitance Tolerance: ± 5%; Capacito; Available until stocks are exhausted Alternative available
Ceramic Capacitor 56Pf 100V, C0G, 5%, Radial; Rango De Producto:Serie Mc; Capacidad:56Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Característica Dieléctrico:C0G/Np0; Tensión Nominal:100V; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Multicomp MC0805N560J101A2.54MM