Multicomp MC-2227-20-03-F1
IC Socket, DIP20, 20 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.23%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,708
Authorized Distributors
3
Gender
Pitch
2.54 mm
Number of Positions
20
Number of Rows
2
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Tin
Tin
Housing Material
PBT
Connector Type
DIP, Socket
Pin
Current Rating
1 A
1 A
Number of Contacts
20
Contact Material
Bronze
Bronze
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MOLEX 39-00-0041 Male Crimp Terminal, 18-24 AWG, Bag Tin over Copper Plated Brass Contact
MOLEX 39-00-0039 Female Crimp Terminal, 18-24 AWG, Bag Tin over Copper Plated Brass
TE Connectivity350430-1
Rectangular Power Connector, 4 Contact(s), Male, Solder Terminal, Receptacle
TE Connectivity640456-5
Pin Header, Wire-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 5 Contacts, Through Hole Straight, MTA-100 Series
Header, Friction Lock; MTA-100; 3; 250 VAC; Polyester; Tin; Copper Alloy; Tin
4 Pin Vertical Header MINI FIT JR MOLEX PN 39281043 WITHOUT PEGS * Disc by Waytek
描述
Conn DIP Socket RCP 20 POS 2.54mm Solder ST Through Hole
Avnet Japan
SOCKET IC, DIL, TUBE/24, 20WAY, PK24; No. of Contacts: 20Contacts; Connector Type: DIP Socket; Pitch Spacing: 2.54mm; Product Range: MC-2227 Series; Row Pitch: 7.62mm; Contact Material: Phosphor Bronze; Contact Plating: Tin Pla
Dip Socket, 20 Position, Through Hole; Rango De Producto:Serie Mc-2227; Conector, Tipo:Dip Socket; Núm. De Contactos:20; Espaciado, Paso:2.54Mm; Paso De Fila:7.62Mm; Contacto, Chapado:Estaño; Contacto, Material:Fosfuro De Bronce |Multicomp Pro MC-2227-20-03-F1