Microchip SST25VF040B-50-4C-SAF
Serial Flash, 2.7 - 3.6 V, 4 Mbit, 50 MHz, -40°C to +85°C, SOIC-8, RoHS
Production
数据表和文档
Microchip
Datasheet31 页5 年前
Upverter
Newark
Augswan
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
下载
Ultra Librarian
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOIC
SOIC
Number of Pins
8
Density
4 Mb
4 Mb
Access Time
8 ns
8 ns
Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Interface
SPI, Serial
SPI
SPI
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
供应链
Projected EOL Date2034-08-10
Country of AssemblyTaiwan, Thailand
Country of FabricationChina
Country of OriginTaiwan, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.32.0051
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
相关零件
NOR Flash Serial-SPI 3.3V 16M-bit 2M x 8 8ns 8-Pin SOIC Tube
Flash Serial-SPI 3.3V 8Mbit 1M x 8bit 8ns 8-Pin SOIC Tray - Rail/Tube
NOR Flash Serial-SPI 3.3V 8M-bit 1M x 8 8ns 8-Pin SOIC Tube / IC FLASH 8MBIT 50MHZ 8SOIC
NOR Flash Serial-SPI 2.5V/3V/3.3V 1M-bit 128K x 8 8ns 8-Pin SOIC N T/R
描述
Microchip SCT
SST25VF040B Series 4-Mbit (512 K x 8) 3.6 V SMT SPI Serial Flash - SOIC-8
NOR Flash Serial-SPI 3.3V 4M-bit 512K x 8 8ns 8-Pin SOIC Tube
Flash Memory, 4Mbit, 50Mhz, Soic-8; Flash Memory Type:Serial Nor; Memory Size:4Mbit; Flash Memory Configuration:4M X 1Bit; Ic Interface Type:Spi; Memory Case Style:Soic; No. Of Pins:8Pins; Clock Frequency:50Mhz; Access Time:-; Supplyrohs Compliant: Yes |Microchip Technology SST25VF040B-50-4C-SAF