MCC SMAJ6.5CA-TP
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC / 11.2V Clamp 35.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页19 年前
Datasheet4 页19 年前
Future Electronics
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+42.18%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 MCC SMAJ6.5CA-TP 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
7.6 V
7.6 V
7.6 V
Clamping Voltage
11.2 V
11.2 V
11.2 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
35.7 A
35.7 A
35.7 A
相关零件
Diodes Inc.SMAJ7.5CA-13-F
Tvs Diode, 400W, 7.5V, Bidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ7.5CA-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 7.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
SMAJ8.0 Series 8.89 V 400 W TRANSZORB® Transient Voltage Suppressor - DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ8.0CA-13-F
Tvs Diode, 400W, 8V, Bidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ8.0CA-13-F
Diodes Inc.SMAJ5.0CA-13-F
SMAJ Series 400 W 5 VBR Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
描述
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 6.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
35.7A 400W 11.2V 7.22V 6.5V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
TVS-DIODE, 1W, 11.2V, BI-DIRECTIONAL, DO-214AC
400W 35.7A 500Ã×A 11.2V 7.22V 6.5V 7.98V Bi-Directional SMA TVS ROHS
TVS Diode Single Bi-Dir 6.5V 400W 2-Pin SMA T/R
ESD Suppressors / TVS Diodes 6.5V 400 Watts
SMD-DIODES TRANSIENT VOLT.SUPPRESSOR, PN
TVS-DIODE, 1W, 11.2V, Bidirectional, DO-; TVS-DIODE, 1W, 11.2V, Bidirectional, DO-214AC; TVS Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:6.5V; Breakdown Voltage Range:7.22V to 7.98V; Clamping Voltage Vc Max:11.2V; Peak Pulse Current Ippm:35.7A