Mean Well NEL-400-4.2
336W 80A 4.2V Single Output AC/DC Switching Power Supply
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Electro Sonic
Jameco
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.63%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Mean WellNEL-400-5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 400 W, 5 VDC, 80 A
Mean WellNEL-300-5
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 5 Volts 60 Amps 300 Watts
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 4.2 Volts 60 Amps 252 Watts
描述
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 336W, Hybrid
Switching Power Supplies 336W 4.2V 80A Sign Panel P.S.
336W 1 180V(AC),254V(DC) 264V(AC),370V(DC) 2.5% 80A 4.2V 215mm*115mm*30mm