Mean Well NEL-300-4.2
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 4.2 Volts 60 Amps 252 Watts
EOL
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页12 年前
JRH Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Mean WellNEL-300-5
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 5 Volts 60 Amps 300 Watts
Mean WellNEL-300-2.8
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 2.8 Volts 60 Amps 168 Watts
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 5 Volts 40 Amps 200 Watts
描述
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 252W, Hybrid
252W 1 180V(AC),254V(DC) 264V(AC),370V(DC) 2.5% 60A 4.2V 215mm*115mm*30mm
300 WATT, SINGLE OUTPUT, 4.2V@60A MOVING SIGN ENCLOSED AC-DC POWER SUPPLY
AC/DC 300W 4.2V Single Output Power Supply, Enclosed w/ Fan
AC/DC Power Supply Single-OUT 4.2V 60A 252W 9-Pin