Mean Well NEL-300-2.8
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 2.8 Volts 60 Amps 168 Watts
EOL
提交询价
向一些专门寻找罕见零件的分销商提交询价。
询价请求(RFQ)
此请求将被发送给指定的供应商。
(* 表示必填字段)
报价请求
供应商 *
联系信息
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页12 年前
Master Electronics
Electro Sonic
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-07-02
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Mean WellNEL-200-4.2
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 4.2 Volts 40 Amps 168 Watts
Mean WellNEL-300-5
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 5 Volts 60 Amps 300 Watts
AC to DC Switching Enclosed Single Output Supply 4.2 Volts 60 Amps 252 Watts
描述
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 168W, Hybrid
300 WATT, SINGLE OUTPUT, 2.8V@60A MOVING SIGN ENCLOSED AC-DC POWER SUPPLY
AC/DC 300W 2.8V Single Output Power Supply, Enclosed w/ Fan
AC/DC Power Supply Single-OUT 2.8V 60A 168W 9-Pin