Mean Well LPP-100-12
AC to DC Power Supply Open Frame Single Output 12 Volt 8.5 Amp 102 Watt
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Electro Sonic
Sager Electronics
Master Electronics
Sager Power Systems
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.13%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Mean WellLPS-100-12
AC to DC Power Supply Open Frame Single Output 12 Volt 8.4 Amp 100.8 Watt
Mean WellLPS-100-13.5
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 101.25W, Hybrid
AC to DC Power Supply Open Frame Single Output 7.5 Volt 13.3 Amp 99.75 Watt
描述
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 102W, Hybrid
Switching Power Supplies 102W 12V 8.5A With PFC Function
POWER SUPPLY, AC-DC, SWITCHING, PFC, SINGLE OUTPUT, 12V, 102W, LPP-100 SERIES
O/P +12V8.5A; General PCB; AC/DC; Open PCB; Open Frame
102W 1 85V(AC),120V(DC) 264V(AC),370V(DC) 0.5% 12V 222mm*62mm*33.6mm
AC/DC 100W 12V Single Output Power Supply, Open Frame
AC/DC Open Frame Power Supply, Industrial & ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 102 W, 12 V, 8.5 A
12V 8.5A 12Vdc Power Supply PFC, Open Frame Type 12V 8.5A
Power supply; 102W; 12V; 8.5A; 85-264VAC; 120-370VDC
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 8.5A 102W 11-Pin
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Voltage Nominal 1 V = 12 / Output Current 1 A = 8.5 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 102 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Nominal = 100 ... 240 VAC / Input Voltage Max. V = 264 / Efficiency % = 79 / MTBF h = 287900 / Termination Type = PCB Pins / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Operating Temperature Min. °C = -10 / Operating Temperature Max. °C = 60 / Length mm = 222 / Width mm = 62 / Height mm = 33.6 / Warranty = 3 Years