MCC SMCJ1.5KE6.8A-TP
1500W 144.8A 1000Ã×A 10.5V 6.45V 5.8V 7.14V Unidirectional SMC(DO-214AB) Tvs Rohs
价格与库存
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.21%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 MCC SMCJ1.5KE6.8A-TP 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
6.8 V
6.8 V
6.8 V
Clamping Voltage
10.5 V
10.5 V
10.5 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
16.5 A
144.8 A
144.8 A
相关零件
BournsSMCJ58A
TVS Diode, SMCJ, Unidirectional, 58 V, 93.6 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
BournsSMCJ64A
14.6A 103V 1.5kW 71.1V Unidirectional 64V DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
onsemiSMCJ70A
Diode TVS Single Uni-Dir 70V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T/R
onsemiSMCJ60A
1500 W Uni-Directional 96.8 V SMT Transient Voltage Suppressor Diode - DO-214AB
Littelfuse1.5SMC8.2A
DO-214AB SMC 1.5SMC 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 7.79V 125.6A 1.5kW -55C~150C TJ
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 7V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
描述
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 5.8V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" Reel