Lumex SSL-LX3044YD-12V
LED YELLOW DIFFUSED T-1 T/H / Yellow LED Indication - Discrete 12V Radial
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
备用零件
Price @ 1000
Stock
72,979
Authorized Distributors
6
Illumination Color
Yellow
Yellow
Lens Color
Case/Package
Radial
T
Number of Pins
2
Luminous Intensity
6 mcd
6 mcd
Lens Style
Diffused
Diffused
Forward Voltage
12 V
5 V
Forward Current
12 mA
12 mA
Test Current
Viewing Angle
60 °
60 °
Dominant Wavelength
585 nm
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2001-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
Single Color LED, Yellow, Diffused, T-1 3/4, 5mm
LED YELLOW DIFFUSED T-1 3/4 T/H / Yellow LED Indication - Discrete 2.1V Radial
Yellow 5 mm 60° Diffused 30 mcd 2.1 V Through Hole LED - T-1¾
CML 4300H7LC LED TH 5mm 1.9V 2mA Yellow Part of the VCC Family of Products
CML 4305H7 LED TH 5mm 2.2V 20mA 160mcd Yellow Part of the VCC Family of Products
描述
Single Color LED, Yellow, Diffused, T-1, 3mm
LED LAMP T2.8 585YD W RE S CHIP 12V | Lumex SSL-LX3044YD-12V
LED Uni-Color Yellow 585nm 2-Pin T-1
Ø3 mm Yellow 585 nm 6 mcd 12 V 60° Diffused LED
LED Panel Mount Indicators LED PMI
585nm 60¡ã 12V , , 2.9mm*2.9mm*4.6mm
LED, YELLOW, 3MM, 6MCD, 585NM; Bulb Size:T-1 (3mm); LED Colour:Yellow; Luminous Intensity:6mcd; Viewing Angle:60°; Forward Voltage:12V; LED Mounting:Through Hole; Lens Shape:Round; Wavelength Typ:585nm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)
Led, Yellow, T-1 (3Mm), 6Mcd, 585Nm; Led Color:Amarillo; Tamaño De Bulbo:T-1 (3Mm); Longitud De Onda Típ.:585Nm; Tensión Directa:12V; Corriente Directa If:-; Intensidad Luminosa:6Mcd; Led, Montaje:Through Hole; Lente, Perfil:Roldana |Lumex SSL-LX3044YD-12V