Littelfuse 60R030XU
PTC Resettable Fuse 0.3A(hold) 0.6A(trip) 60VDC 40A 0.49W 3s 0.88Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Bulk Automotive
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Burklin Elektronik
HQonline
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.42%
备用零件
Price @ 1000
Stock
50,983
Authorized Distributors
6
Hold Current
300 mA
300 mA
Trip Current
600 mA
600 mA
Max Voltage Rating (DC)
60 V
60 V
Max Current Rating
40 A
40 A
Resistance
880 mΩ
880 mΩ
Time to Trip
3 s
3 s
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityRXEF030
PTC Resettable Fuse 0.3A(hold) 0.6A(trip) 72V 0.49W 3s 0.88Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag
VishaySL102R005
NTC Thermistor, 30J, 2ohm, Through Hole Mount
描述
PTC fuse, self-resetting, radial, 60 V (DC), 40 A, 600 mA (trip), 300 mA (hold), 60R030XU
PTC RESETTABLE FUSE PTC Resettable Fuse, Through Hole Mount
PTC RESET FUSE 60V 300MA RADIAL / Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 300 mA Ih Through Hole Radial, Disc
60R Series 60 V 0.3 A Ø 7.4 x 3.1 mm Radial Lead POLYFUSE® Resettable PTC
Fuse, Ptc Resettable, 60Vdc, 0.3A, Rad; Product Range:Poly-Fuse 60R Series; Voltage Rating:60Vdc; Holding Current:300Ma; Trip Current:600Ma; Time To Trip:3S; Fuse Shape:Round; Current Rating Max:40A; Lead Spacing:5.1Mm; Length:- Rohs Compliant: Yes |Littelfuse 60R030XU