Littelfuse 5.0SMDJ75A-T7
5.0SMDJ Series - 5000W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AB Package, 75V, RoHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页4 年前
Burklin Elektronik
TME
Littelfuse SCT
Fuses Unlimited
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
32,548
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
87.7 V
87.7 V
87.7 V
Clamping Voltage
121 V
121 V
121 V
Peak Pulse Power
5 kW
5 kW
5 kW
Peak Pulse Current
41.4 A
41.4 A
41.4 A
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2004-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diode TVS Single Uni-Dir 7.5V 5KW 2-Pin Case R-6 T/R
Littelfuse5.0SMDJ58A
5.0SMDJ Series - 5000W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AB Package, 58V, RoHS
Littelfuse5.0SMDJ60A
5.0SMDJ Series - 5000W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AB Package, 60V, RoHS
Littelfuse5.0SMDJ70A
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; 5.0SMDJ70A; 113 V; 44.3 A; 70 V; 77.8 V - 86 V
Diode TVS Single Uni-Dir 60V 5KW 2-Pin Case P600 Tape and Ammo
Trans Voltage Suppressor Diode, 5000W, 60V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
描述
Littelfuse SCT
Tvs 5Kw 75V 5%uni Do-214Ab Tr07 Rohs/ T&r |Littelfuse 5.0SMDJ75A-T7
Trans Voltage Suppressor Diode, 5000W, 75V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
TVS Diode Single Uni-Dir 75V 5KW 2-Pin SMC T/R
75V 5KW 41.4A 121V 83.3V SMC(DO-214AB) 2.42mm