Littelfuse 250R120-RAU
PTC Resettable Fuse 0.12A(hold) 0.24A(trip) 60VDC 3A 1W 2.5s 7Ohm Radial 6.5 X 4.6 X 11mm Bulk
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页11 年前
Fuses Unlimited
DigiKey
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
7 Ω
4 Ω
4 Ω
Mount
Case/Package
Radial
Radial
Tolerance
Power Rating
Composition
Temperature Coefficient
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-12-31
LTD Date2021-01-31
相关零件
TE ConnectivityTRF250-120U
PTC Resettable Fuse 0.12A(hold) 0.24A(trip) 60VDC 0.7W 6Ohm Radial 6 X 3.8 X 6mm Bulk
TE ConnectivityTRF250-120T-R2-B-0.5
TRF250 Series 60 V 0.12 A Ihold Through Hole Radial PolySwitch Resettable Fuse
Littelfuse250R120U
PTC Resettable Fuse 0.12A(hold) 0.24A(trip) 60VDC 3A 1W 1.5s 4Ohm Radial 6.5 X 3.8 X 11mm Bulk
TE ConnectivityTRF250-120-2
Littelfuse250R120ZR
PTC Resettable Fuse 0.12A(hold) 0.24A(trip) 60VDC 3A 1W 1.5s 4Ohm Radial 6.5 X 3.8 X 11mm Ammo
TE ConnectivityTRF250-145U
Uncoated 60 V 0.145 A Ihold Through Hole Radial PolySwitch® PTC Device
描述
PTC Resettable Fuse, 7ohm, Through Hole Mount
Ptc 60V/250V Polyfuse Telecom .120A/Bulk |Littelfuse 250R120-RAU
PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL
PTC 60V/250V POLYFUSE TELECOM .120APPTC
PTC - RADIAL TEL 60V/250V .12A
PTC RESETBL 60V/250V .120A RAD