Littelfuse 1.5SMC300A
1.5SMC Series 6.5 W 315 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet6 页5 年前
Farnell
HQonline
element14 APAC
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-48.32%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Littelfuse 1.5SMC300A 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,893
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Bidirectional, Unidirectional
Bidirectional, Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
300 V
Clamping Voltage
414 V
414 V
414 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
3.7 A
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
1500 W 300 V, Uni-Directional, Through Hole, Transient Voltage Suppressor Diode
Diodes Inc.1.5KE350A-T
Diode TVS Single Uni-Dir 300V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R
onsemi1V5KE350A
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE350A TVS Diode, Unidirectional, 300 V, 482 V, DO-201AE, 2 Pins
Diode TVS Single Uni-Dir 300V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
5¦ÌA 3.2A 482V 332V 300V 368V Unidirectional DO-201AE TVS ROHS
LittelfuseSMCJ200A
SMCJ Series 324 V 1.5 kW Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AB
描述
Diode TVS Single Uni-Dir 256V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T/R
DIODE, TVS, 300V, 1500W, UNI, SMC; Product Range: TRANSZORB 1.5SMC Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 256V; Clamping Voltage Vc Max: 414V; Diode Case Style: DO-214AB; No. of Pins: 2Pins; Brea
Diode, Tvs, 300V, 1500W, Uni, Smc; Rango De Producto:Serie 1.5Smc; Polaridad Tvs:Unidireccional; Tensión Stand-Off Inversa, Vrwm:256V; Estilo De La Carcasa Del Diodo:Do-214Ab; Núm. De Contactos:2; Tensión De Breakdown Mín.:285V |Littelfuse 1.5SMC300A