Littelfuse 1.5KE350A-B
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
Burklin Elektronik
TME
Fuses Unlimited
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
350 V
350 V
350 V
Clamping Voltage
482 V
618 V
618 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
3.2 A
16 A
16 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1997-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
onsemi1V5KE350A
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE350A TVS Diode, Unidirectional, 300 V, 482 V, DO-201AE, 2 Pins
Diode TVS Single Uni-Dir 300V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Diodes Inc.1.5KE400A-T
Diode TVS Single Uni-Dir 342V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R
Littelfuse1.5KE440A
1.5KE Series 6.5 W 462 V Uni-Directional Through Hole TVS Diode - DO-201
Littelfuse1.5SMC440A
1.5SMC Series 6.5 W 462V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
Littelfuse1.5SMC400A
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; 1.5SMC400A; 548 V; 2.8 A; 342 V; 380 V - 420 V
描述
Littelfuse SCT
Tvs Diode Axial Lead - 1.5Ke350A Bulk/ Bulk |Littelfuse 1.5KE350A-B
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 300V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201
TVS Diode 1500W Axial Uni 5%
TVS DIODE 300VWM 482VC DO201
TVS DIO AXIAL 1.5KE350A
1.5KW 350VBR 5% UNI 1.5KE