Littelfuse 1.5KE300A
1.5KE Series 414 V 1.5 kW Through Hole Uni-Directional TVS Diode - DO-201
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet6 页5 年前
Datasheet3 页22 年前
element14 APAC
Farnell
Burklin Elektronik
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+63.38%
备用零件
Price @ 1000
Stock
53,968
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
300 V
300 V
300 V
Clamping Voltage
414 V
529 V
529 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
3.7 A
19 A
19 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1996-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.1.5KE350A-T
Diode TVS Single Uni-Dir 300V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R
onsemi1V5KE350A
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE350A TVS Diode, Unidirectional, 300 V, 482 V, DO-201AE, 2 Pins
Diode TVS Single Uni-Dir 300V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
5¦ÌA 3.2A 482V 332V 300V 368V Unidirectional DO-201AE TVS ROHS
LittelfuseSMCJ200A
SMCJ Series 324 V 1.5 kW Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AB
TVS Diode, TRANSZORB 1.5SMC Series, Unidirectional, 185 V, 328 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
描述
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
Littelfuse SCT
DIODE, TVS, 1.5KW, 300V, DO-201; Product Range: Transil 1.5KE Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 256V; Clamping Voltage Vc Max: 414V; Diode Case Style: DO-201; No. of Pins: 2Pins; Breakdown V
Tvs Diode, 1.5Kw, 300V, Do-201; Rango De Producto:Serie 1.5Ke; Polaridad Tvs:Unidireccional; Tensión Stand-Off Inversa, Vrwm:256V; Estilo De La Carcasa Del Diodo:Do-201; Núm. De Contactos:2; Tensión De Breakdown Mín.:285V |Littelfuse 1.5KE300A