Littelfuse 1.5KE170CA-B
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
DigiKey
Fuses Unlimited
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.09%
Stock
1,548
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Breakdown Voltage
170 V
170.5 V
Clamping Voltage
234 V
234 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
6.5 A
6.4 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1997-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
BournsSMCJ130CA
7.2A 209V 1.5kW 144V Bidirectional 130V DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diode TVS Single Bi-Dir 145V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
1500 W 234 V Bi Directional Surface Mount Transient Voltage Suppressor -DO-214AB
Littelfuse1.5SMC170CA
1.5SMC Series - 1500W Surface Mount Transient Voltage Supressors, 145V, DO-214AB, RoHS
Littelfuse1.5KE150CA-B
BournsSMCJ150CA
TVS Diode, SMCJ, Bidirectional, 150 V, 268 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
描述
Littelfuse SCT
Tvs Diode Axial Lead - 1.5Ke170Ca Bulk/ Bulk |Littelfuse 1.5KE170CA-B
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 145V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201
TVS Diode Single Bi-Dir 145V 1.5KW 2-Pin DO-201 Bulk
1500W 6.5A 1¦ÌA 234V 162V 145V 179V Bi-Directional DO-201 TVS ROHS
145V 1.5KW 6.5A 234V 162V DO-201AA,DO-27