Littelfuse 1.5KE160A-B
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
数据表和文档
Fuses Unlimited
DigiKey
Stock
11,251
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Breakdown Voltage
160 V
160 V
160 V
Clamping Voltage
219 V
219 V
219 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
6.9 A
6.9 A
6.9 A
相关零件
Diode TVS Single Uni-Dir 136V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Littelfuse1.5SMC160A
1.5SMC Series 1.5 kW 160 V ±5% Uni-Directional Surface Mount TVS Diode -DO-214AB
onsemi1V5KE160A
Diode TVS Single Uni-Dir 136V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
BournsSMCJ130A
DO-214AB SMC SMCJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 165V 5muA 5W -55C~150C TJ
BournsSMCJ120A
Diode TVS Single Uni-Dir 120V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
LittelfuseSMCJ150A
SMCJ Series - RoHS Compliant Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 150V, DO-214AB
描述
Littelfuse SCT
Diode TVS Single Uni-Dir 136V 1.5KW 2-Pin DO-201 Bulk
Tvs Diode Axial Lead - 1.5Ke160A Bulk/ Bulk |Littelfuse 1.5KE160A-B
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 136V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201
1500W 1¦ÌA 6.9A 219V 152V 136V 168V Unidirectional DO-201 TVS ROHS