Littelfuse 1.5KE10CA-B
DO-201AA DO-27Axial 1.5KE 1 Through Hole Zener Tvs Diode 9.5V 20muA 5.3mm 1.5kW
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
DigiKey
Burklin Elektronik
TME
Fuses Unlimited
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,100
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
10 V
10 V
10 V
Clamping Voltage
14.5 V
14.5 V
14.5 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
104.8 A
103 A
103 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1997-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
BournsSMCJ8.0CA
110.3A 1.5kW 13.6V 8.89V Bidirectional 8V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diode TVS Single Bi-Dir 10V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
onsemiSMCJ11CA
Diode TVS Single Bi-Dir 11V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T/R
LittelfuseSMCJ11CA
SMCJ Series 6.5 W 13.5 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
onsemi1V5KE11CA
Diode TVS Single Bi-Dir 9.4V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
Littelfuse1.5KE11CA-B
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
描述
Littelfuse SCT
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 8.55V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201
Tvs Diode Axial Lead - Bulk/ Bulk |Littelfuse 1.5KE10CA-B
1500W 104.8A 10¦ÌA 14.5V 9.5V 8.55V 10.5V Bi-Directional DO-201 TVS ROHS
TVS Diode Single Bi-Dir 8.55V 1.5KW 2-Pin DO-201 Bulk