Littelfuse 0473.750MRT1L
473 Series - PICO® II Slo-Blo Subminiature Axial Leaded Fuse, 0.75 A, 125VAC 125VDC, TH, RoHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Sager Electronics
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页2 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-29.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Current Rating
750 mA
750 mA
750 mA
Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
125 V
Voltage Rating (DC)
125 V
125 V
125 V
Mount
Through Hole
Through Hole
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2008-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Littelfuse39608000000
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.8A, 125VAC, 100A (IR), Through Hole, TE5
Littelfuse39508000440
Fuse Cartridge Fast Acting 0.8A 125V Radial 8.5 X 4 X 8mm Thermoplastic Bulk UL
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 0.8A 125V Radial 8.5 X 4 X 8mm Bulk PSE/UL/cUL
Schurter7010.7060.13
Electric Fuse, Very Fast Blow, 0.75A, 125VAC, 50A (IR), Through Hole, 2.3x8mm
Schurter0034.4219
Fuse, PCB Leaded, 750 mA, 125 VAC, 125 VDC, MSF 125, Fast Acting, Radial Leaded
Fuse, PCB Leaded, 630 mA, 125 VAC, 125 VDC, MSF 125, Fast Acting, Radial Leaded
描述
Littelfuse SCT
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.75A, 125VAC, 125VDC, 50A (IR), Through Hole, PICO
Fuse Cartridge Slow Blow Acting 0.75A 125V Axial 3.43 X 7.11mm Ceramic T/R CSA/UL
FUSE, PCB, 750mA, 125V, SLOW BLOW; Fuse Current: 750mA; Voltage Rating VAC: 125V; Product Range: PICO II Slo-Blo 473 Series; Voltage Rating VDC: 125V; Blow Characteristic: Slow Blow; Fuse Case Style: Axial Leaded; Body Materia
Fuse, Pcb, 750Ma, 125V, Slow Blow; Voltage Rating Vac:125V; Voltage Rating Vdc:125V; Fusible, Intensidad:750Ma; Capacidad De Ruptura De Intensidad Ac:50A; Capacidad De Ruptura De Intensidad Dc:50A; Tipo De Fusible:Axial Leaded |Littelfuse 0473.750MRT1L