Analog Devices / Linear Technology LT1763CS8-1.5
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.22V Min, 20V Max, 0.45V Dropout, BIPolar, PDSO8
数据表和文档
Upverter
Datasheet22 页15 年前
Linear Technology
iiiC
Component Distributors Inc.
相关零件
STMicroelectronicsL4931CD33-TRY
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8SO / LDO Regulator Pos 3.3V 0.25A Automotive 8-Pin SO N T/R
STMicroelectronicsL4931ABD120TR
L4931 Series 300 mA 12 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
STMicroelectronicsKF33BD-TR
KF33 Series 500 mA 3.3 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
Texas InstrumentsLM9076QBMA-3.3/NOPB
Automotive 150-mA, off-battery (40-V), low-dropout voltage regulator 8-SOIC -40 to 125
Analog DevicesLT1963AES8-1.8
LDO Regulator Pos 1.8V 1.5A 8-Pin SOIC N
STMicroelectronicsL6932D1.2TR
L6932 Series 1.2 V 2 A SMT Ultra Low Drop Output Linear Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsL6932D1.2
Analog Devices / Linear TechnologyLT1963ES8-2.5
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 8-Pin SOIC N
Analog DevicesLT1963ES8-3.3
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 8-Pin SOIC N
描述
LDO Regulator Pos 1.5V 0.5A Automotive 8-Pin SOIC N
IC REG 1.5V 500MA LDO LN SOIC-8 SMD
LT1763 - 500mA, Low Noise, LDO Micropower Regulators
IC,VOLT REGULATOR,FIXED,+1.5V,BIPOLAR,SOP,8PIN,PLASTIC