Lattice Semiconductor LFE2-12E-5FN256I
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 256-Pin FBGA Tray
Production
数据表和文档
SHENGYU ELECTRONICS
Future Electronics
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
256
Number of Logic Blocks (LABs)
1500
Number of Logic Elements/Cells
12000
Number of I/Os
193
Number of Gates
RAM Size
27.6 kB
27.6 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V