Lattice Semiconductor LC4064V-5TN44I
CPLD ispMACH® 4000V Family 64 Macro Cells 227MHz 3.3V 44-Pin TQFP Tray
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet103 页5 年前
Future Electronics
Mouser
符号封装
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,833
Authorized Distributors
2
Case/Package
TQFP
TQFP
Number of Pins
44
Propagation Delay
5 ns
5 ns
Number of Macrocells
64
Number of Logic Blocks (LABs)
4
Number of I/Os
30
Memory Type
EEPROM
EEPROM
Max Frequency
156 MHz
156 MHz
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
供应链
Country of OriginIndonesia, Malaysia
Introduction Date2001-12-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rochester ElectronicsEPM7064BTC44-5
CPLD MAX 7000B Family 1.25K Gates 64 Macro Cells 212.8MHz CMOS Technology 2.5V 44-Pin TQFP
Lattice SemiconductorLC4064C-5TN44C
CPLD ispMACH® 4000C Family 64 Macro Cells 227MHz 1.8V 44-Pin TQFP Tray
CPLD XC9500XL Family 1.6K Gates 72 Macro Cells 178.6MHz 0.35um (CMOS) Technology 3.3V 44-Pin VTQFP
CPLD CoolRunner -II Family 1.5K Gates 64 Macro Cells 263MHz 0.18um (CMOS) Technology 1.8V 44-Pin VTQFP
Lattice SemiconductorLC4064ZC-5TN48I
CPLD - Complex Programmable Logic Devices PROGRAMMABLE SUPER FAST HI DENSITY PLD
描述
Ispmach 4064V; 64Mc; 3.3V; Low I/O Rohs Compliant: Yes |Lattice Semiconductor LC4064V-5TN44I
Complex Programmable Logic Devices - CPLDs PROGRAMMABLE SUPER FAST HI DENSITY PLD
EE PLD, 5ns, 64-Cell, PAD-Type, PQFP44
64MC 30 I/O ispJTAG 3.3V 5ns IND