Laird TYS5040150M-10
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
数据表和文档
Sager Electronics
Datasheet9 页5 年前
Datasheet1 页9 年前
IHS
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
+37.85%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Laird TYS5040150M-10 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
58,618
Inductance
15 µH
15 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
2 A
2 A
DC Resistance (DCR)
103 mΩ
86 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-06-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 2.4A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 0.0756Ohm DCR 2424 T/R
TAIYO YUDENNR8040T150M
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 0.065Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 2.05A 0.068Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 71.4mOhm DCR 2424 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 0.0975Ohm DCR 2424 T/R
描述
Low Profile SMT Power Inductor
100KHz 13MHz 2A 2A 15¦ÌH 86m¦¸ ¡À20% 2020 , 5mm*5mm*4.2mm
TYS5040 Nonstandard 0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm 15muH
FIXED INDUCTORS 15UH 20% -40C +125C