KYOCERA AVX TAP475M035SRW
Cap Tant Solid 4.7uF 35V 20% (5.5 X 9mm) Radial 2.5mm 3 Ohm 125°C T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Future Electronics
TME
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Stock
68,293
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
3 Ω
3 Ω
Leakage Current
1.3 µA
1.3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.40
Introduction Date1999-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Cap Tant Solid 4.7uF 35V 20% (5.5 X 8.9mm) Radial 2.54mm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount