KYOCERA AVX TAP475M016SRS
Cap Tant Solid 4.7uF 16V 20% (4.5 X 7.5mm) Radial 2.5mm 5 Ohm 125°C Ammo Pack
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet5 页4 年前
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.07%
Stock
16,630
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5 Ω
5 Ω
5 Ω
Leakage Current
600 nA
600 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %