KYOCERA AVX TAP475M010SRW
Cap Tant Solid 4.7uF 10V 20% (4.5 X 7mm) Radial 2.5mm 8 Ohm 125°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
_legacy Avnet
TME
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
13,227
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 Ω
8 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %