KYOCERA AVX TAP106K025CCS
Cap Tant Solid 10uF 25V 10% (5.5 X 10.5mm) Radial 5mm 2.5 Ohm 125°C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Datasheet4 页10 年前
Datasheet3 页12 年前
Datasheet7 页19 年前
element14 APAC
Farnell
TME
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.88%
备用零件
Price @ 1000
Stock
56,481
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5 Ω
2.5 Ω
2.5 Ω
Leakage Current
2 µA
2 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.40
Introduction Date1999-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupT354E106K025AT
Cap Tant Solid 10uF 25V 10%( 5.5 X 10.2mm) Radial 6.35mm 125C Bulk
Yageo GroupT356E106K025AS
Cap Tant Solid 10uF 25V 10%( 5.5 X 10.2mm) Radial 5.08mm 125C Bulk
Yageo GroupT355E106K025AS
Cap Tant Solid 10uF 25V 10%( 5.5 X 10.2mm) Radial 3.18mm 125C Bulk
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL / 10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial
CAP TANT 10UF 10% 20V RADIAL / 10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V Radial
描述
TAP Series 10 uF ±10 % 25 V Radial Solid Resin Dipped Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitors CAP_D5X10.5MM_TM 10µF ±10% 25V 2.5Ω Ф5.00 x 10.50mm 10.50mm
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Capacitor 10 uF 25 Volt 10% 5.5x10.5mm Radial 5mm 1% Bulk