KYOCERA AVX TAJC685M016SNJ
Cap Tant Solid 6.8uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 2.5 Ohm 125°C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页4 年前
Newark
DigiKey
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,640
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 µF
6.8 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5 Ω
2.5 Ω
Leakage Current
1.1 µA
1.1 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
供应链
Country of OriginCzechia, El Salvador
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupT491C685M020AT
Cap Tant Solid 6.8uF 20V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.9 Ohm 125C Automotive T/R
Yageo GroupT491C685M016AT
Solid Tantalum Capacitor 6.8µF 16V 20% SMD Tape and Reel
Yageo GroupT491C685K020AT
6.8UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 20 V DC +/-10%, T491 SERIES
KYOCERA AVXTAJC685K020RNJ
Cap Tant Solid 6.8uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC685K016RNJ
Cap Tant Solid 6.8uF 16V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 2.5 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Solid 6.8uF 35V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C T/R
描述
TAJ 2312 (6032Metric) Tantalum Capacitor 0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm ±20% 6.8muF 16V
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6.8uF, Surface Mount, 2312
CAPACITOR TANT, 6.8µF, 16V, 2312; Capacitance:6.8µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16VDC; Capacitor Case Style:2312; No. of Pins:2; Lead Spacing:2.9mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Capacitor Mounting:SMD;RoHS Compliant: Yes