KYOCERA AVX TAJB336M010RNJ
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.8 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页4 年前
Upverter
Future Electronics
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8 Ω
1.4 Ω
1.4 Ω
Leakage Current
3.3 µA
3.3 µA
Dissipation Factor
6 %
8 %
8 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupT491B336M010AT
KYOCERA AVXTAJB336K010RNJ
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.8 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC336M010RNJ
Cap Tant Solid 33uF 10V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B336K010AT
Yageo GroupT491C336K010AT
Cap Tant Solid 33uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.5 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.4 Ohm 125°C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 1210
TAJ Series 33 uF ±20 % 10 V Surface Mount Standard Tantalum Chip Capacitor
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 33uF 20%
Tantalum Capacitors; TAJB336M010RNJ; AVX; 3.5 mm; 33 µF; Surface Mount; 10 V
TANTALUM CAPACITOR, 33UF, 10V, 1.8 OHM,; TANTALUM CAPACITOR, 33UF, 10V, 1.8 OHM, 0.2, 1210, FULL REEL; Capacitance:33µF; Voltage Rating:10V; Tantalum Capacitor Case:1411 ^3528 Metric]; Product Range:TAJ Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Operating Temperature Min:-55°C