KYOCERA AVX SR205C104KAATR1
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet6 页25 年前
Datasheet4 页10 年前
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+27.07%
备用零件
Price @ 1000
Stock
93,205
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
5.08 mm