KYOCERA AVX LD025A2R7CAB2A
Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125°C Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,058
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.7 pF
2.7 pF
2.7 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
560 µm
560 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
50V 2.7pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX04025A2R7CAT2A
0402 2.7 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0402C279C5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 2.7pF C0G .25pF
0402 2.7 pF 50V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 2.7 pF 50V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupCBR04C279B5GAC
Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125°C Punched Paper T/R
描述
Capacitor,Ceramic,2.7pF,50VDC,.25-pF Tol,.25+pf Tol,NP0-TC Code,-30,30ppm-TC
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR LD 50V 2.7pF ±0.25pF C0G NP0
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 9.2593% +Tol, 9.2593% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000027uF, Surface Mount, 0402