KYOCERA AVX F971D226KCC
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, 2312
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Datasheet2 页16 年前
AVX
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,992
Authorized Distributors
3
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1 Ω
1.6 Ω
1.6 Ω
Leakage Current
4.4 µA
4.4 µA
Dissipation Factor
8 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Cap Tant Solid 22uF 20V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.1 Ohm 125C Automotive T/R
2312 (6032Metric) F97 20V 22muF ±10% 0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm