KYOCERA AVX 1825PC684KAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1825
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+96.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,644
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
2 mm
2 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2016-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupC1206C684K5RACTU
1206 C 680NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 V, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC0805C684K5RACTU
0805 C 680NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC0603C684K4PACTU
0603 C 680NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 16 V, +85DEGC, X5R DIELECTRIC, +/-10%
25V 680nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 0.68 uF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08053D684KAT2A
0805 680NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 25 VDC, +85DEGC, X5R DIELECTRIC, +/-10%
描述
Std Mb Cmap - Fn / Tape/reel, 7 Inch Paper Tape Rohs Compliant: Yes
680nF ¡À10% X7R 250V 1825 4.5mm*6.4mm
电容, 0.68µF, 250V, 10%, X7R, 1825;
CAP, 0.68µF, 250V, 10%, X7R, 1825; Capacitance: 0.68µF; Voltage Rating: 250V; Ceramic Capacitor Case: 1825 [4564 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Capacitance Tolerance ±: ± 10%; Capacitor Terminals: SMD; External Depth: 6.34mm; External Length / Height: 2mm; External Width: 4.5mm; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C