KYOCERA AVX 1812PC474KAT2A
1812 250V X7R .47uF 10% multilayer ceramic capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.20%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
250V 470nF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1812 0.47 uF 200 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Yageo GroupC1812C474KARACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 0.47uF X7R 1812 10%
TAIYO YUDENQMK432B7474KM-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 250V, 0.47 uF, ± 10 %, 1812, X7R, RoHS
描述
Cap Ceramic 0.47uF 250V X7R 10% Pad SMD 1812 125C T/R
470nF ¡À10% X7R 250V 1812 4.5mm*3.2mm*2mm