KYOCERA AVX 08055F222K4T2A
0805 2.2 nF 50 V ±10 % Tolerance X8R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Upverter
Newark
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,414
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X8R
X8R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-08-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
50V 2.2nF X8R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X8R ±10% 2200pF
Yageo GroupC0603C222K5HACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2200pF X8R 0603 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, X8R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
描述
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X8R 10% Pad SMD 0805 150C Automotive T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 2200pF 卤10% X8R
Cap 0.0022Uf 50Vdc X8R 10% Smd 0805 Rohs Compliant: Yes