KYOCERA AVX 08055C393KAT4A
Cap Ceramic 0.039uF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页22 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
50V 39nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.039uF, Surface Mount, 1005M/0402
50V 39nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B393KB8NNNC
Samsung Electro-MechanicsCL21B393KBANNNC
Cap Ceramic 0.039uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.039uF, Surface Mount, 0805
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 39nF 50V
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:0.039µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0805; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes