KYOCERA AVX 08055C104J4T2A
0805 100 nF 50 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页3 年前
Datasheet5 页16 年前
Datasheet5 页17 年前
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+28.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C104J5RACTU
50V 100nF X7R ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C104J5RAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.1uF X7R 0805 5%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX08053C104JAT4A
0805 100 nF 25 V ±5% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX0805YC104JAT4A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
描述
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 5% SMD 0805 125°C Embossed T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.1muF ±5% X7R
Ceramic Capacitors; 08055C104J4T2A; AVX; 0805; 100 nF; 50 V; X7R
CAP, 0.1µF, 50V, 5%, X7R, 0805
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 100nF ±5% 50V X7R