KYOCERA AVX 08055C103MAT7A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页12 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-01-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX08055E103MAT2A
0805 10 nF 50 V ±20 % Tolerance Z5U Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
50V 10nF X7R ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 10 nF 50 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C103M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.01uF X7R 0805 20%
100V 10nF X7R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 20% SMD 0805 125°C Bulk
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 10000pF ±20% X7R
CAP CER 10000PF 50V 20% X7R 0805