KYOCERA AVX 08053C473JAT2A
0805 47 nF 25 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
Upverter
Newark
Amar Radio Corporation
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
50,289
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 nF
47 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL21B473JBCNNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.047 uF, 50 V, ± 5%, X7R, 0805 [2012 Metric]
50V 47nF X7R ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
X7R 47nF 16V ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 47 nF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENTMK212B7473KD-T
0805 25 V 0.047 uF ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
TAIYO YUDENTMK212B7473MD-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.047uF 25V X7R 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 0.047muF ±5% X7R