KYOCERA AVX 08051C473KAT2A
100V 47nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Newark
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.52 mm
1.52 mm
1.52 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitor (MLCC), 47nF, 100V, ±10%, X7R, 0805
Samsung Electro-MechanicsCL21B473KCFNNNE
Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.047uF 10% X7R 50V 0805 Paper T/R
描述
0805 47 nF 100 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Embossed T/R
Capacitor 0.047 uF 100 Volt X7R 10% Surface Mount 0805 Embossed Tape and Reel
Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) ceramic capacitor 100V 0.047muF ±10% X7R
CAPACITOR;CERAMIC;CAP 0.047 UF;TOL 10%;VOL-RTG 100 VDC;SMT;0805;X7R;TAPE & REEL
0805 SMD Ceramic Capacitors 0805 0.047uF 100volts X7R 10%
CAP, 0.047µF, 100V, 10%, X7R, 0805, REEL
Ceramic Capacitor 47nF, 100V, 0805, ±10 %
Ceramic Capacitor 0.047Uf 100V, X7R, 10%, 0805, Full Reel; Capacitance:0.047Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 08051C473KAT2A.