KYOCERA AVX 08051A151KAT2A
0805 150 pF 100 V ±10% Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
element14 APAC
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.48%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
52,863
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 pF
150 pF
Dielectric
NP0
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C151J5GACTU
Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% SMD 0805 125C Plastic T/R
Yageo GroupC0805C151J5GAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 150pF C0G 0805 5%
Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
描述
Cap Ceramic 150pF 100V C0G 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Cap Ceramic 150pF 100V C0G 10% Pad SMD 0805 125C T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 150pF ±10% C0G NP0
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Surface Mount, 0805
0805 SMD Ceramic Capacitors 0805 150pF 100volts C0G 10%
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:150Pf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:-; Product Length:2.01Mm; Product Width:1.25Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 08051A151KAT2A.