KYOCERA AVX 0402ZD104MAT2A
0402 100 nF 10 V ±20 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
560 µm
560 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0402C104M8PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0402
TAIYO YUDENLMK105BJ104MV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 10V, 0.1 uF, ± 20 %, 0402, X5R, RoHS
Samsung Electro-MechanicsCL05A104MP5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 uF, 10 V, ± 20%, X5R, 0402 [1005 Metric]
10V 100nF X5R ±20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX04026D104MAT2A
MLCC Cap Ceramic 0.1uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0402 85C T/R
Cap Ceramic 0.1uF 25V X5R 20% Pad SMD 0402 85C T/R
描述
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 0.1muF ±20% X5R
Cap Ceramic 0.1uF 10V X5R 20% SMD 0402 85°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, 0.1Uf, 10V, X5R, 20%, 0402, Full Reel; Capacitance:0.1Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 0402ZD104MAT2A.