KYOCERA AVX 04025A2R2BAT2A
0402 2.2 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+63.76%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 pF
2.2 pF
2.2 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
560 µm
600 µm
600 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX04025U2R2BAT2A
0402 U 2.2PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR,50VDC,+125C, C0G DIELEC,+/-0.1PF SMD
Yageo GroupC0402C229C5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2.2pF C0G 0402 0.25pF
0402 2.2 pF 50V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 2.2pF NP0 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 2.2pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125°C Paper T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 2.2pF ±0.1pF C0G NP0
CAP, MLCC, C0G, 2.2PF, 50V, 0402, REEL
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 4.5455% +Tol, 4.5455% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2.2e-06uF, Surface Mount, 0402
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0402