KYOCERA AVX 02016D224KAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3V 0.22uF X5R 0201 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
TME
3 个月趋势:
-33.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
330 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
6.3V 220nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 220nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL03A224KP3NNNC
Samsung Electro-MechanicsCL03A224KQ3NNNH
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201 / 0.22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL03A224KQ3NNNC
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0201
Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 6.3Vdc X5R Dielectric 0.22µF ±10% ø7"T/R
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 6.3V 0.22muF ±10% X5R
Cap Ceramic 0.22uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0201 85C T/R